Az önkormányzati főzőkonyha intézményi és lakossági igényeket egyaránt színvonalasan kiszolgál
ADÓügyi nyomtatványok
SZOCIÁLIS nyomtatványok
IGAZGATÁSI ügyek
EGYÉB nyomtatványok
Eseményeink, rendezvényeink emlékezetes pillanatai, amit szívesen visszanézünk, akár többször is
Elfogadásra került Pusztamérges Településképi Arculati Kézikönyve, amely tartalmazza azokat az építési ajánlásokat és kerülendő architektúra megoldásokat, amelyek az egységes, alföldi tájba illeszkedő településkép kialakítását, illetve - ahol ez már megvan - fennmaradását segítik. A Kézikönyv és a Településképi Rendelet a Polgármesteri Hivatalban nyomtatott formában is megtekinthető.
(a kézikönyv ezen cikk elején lévő hivatkozásra kattintva nyitható meg) A településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény által minden önkormányzat részére előírt kötelezettség a településképi arculati kézikönyv (továbbiakban: TAK) és az erre alapozott településképi rendelet (továbbiakban: TKR) elkészítése. A településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (továbbiakban: Eljr.) részletezi az önkormányzatok feladatait ezzel kapcsolatban, valamint rögzíti a tartalmi előírásokat és az eljárásrendet.
A TAK legfontosabb célja, hogy a helyi építési szabályzat mellett, ajánlás formájában segítse az építészeti, táji értékek és örökségvédelem figyelembe vételével a település vagy településrész jellegzetes, értékes, illetve hagyományt őrző építészeti arculatának és szerkezetének megőrzését, vagy kialakítását. Feladata továbbá, hogy a megalkotandó településkép védelmi rendelethez kellő mennyiségű információt nyújtson, illetve hogy szakmailag alátámassza azt. A TAK elkészítésének módosított határideje 2017. december 31. Szakmai előfeltételként önkormányzati főépítész alkalmazását írja elő az Eljr. Hivatalunk erre a feladatra Bartók Erika Éva okleveles építészmérnököt bízta meg, határozott időtartamra. A TAK elkészítését a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkársága módszertani konzultációkkal, mintakönyvekkel és internetes fórum működésével segítette.
Háttérintézménye, a Lechner Tudásközpont (továbbiakban: LTK), koordinációval, metodikai tanácsadással vett részt a folyamatban. Újszerű formában zajlott a TAK és TKR államigazgatási és szakmai egyeztetése. A teljes folyamatot az LTK digitális egyeztető felületén kell lebonyolítani. A TAK-ok elkészítését a Kormány egy millió forint támogatással is segítette.
Az anyag elkészítését meg kellett, hogy előzze az Eljr. előírásainak megfelelően az önkormányzati partnerségi szabályokat rögzítő rendelet megalkotása. Ennek száma: A partnerségi szabályokban rögzítettek alapján meghirdetésre került a munka elindítása, és a partnerek véleményezési felkérése. Ezzel párhuzamosan lakossági fórumot tartottunk, 2017. június 26-án. A véleményezés ezen szakaszában néhány támogató véleményen, illetve észrevételen kívül egyéb javaslat nem hangzott el. Az államigazgatási szervek megtették adatközlésüket, melyek a tervezés további folyamatában figyelembe vételre kerültek.
A TAK készítése során megtörtént a teljes igazgatási terület bejárása, az arra alkalmasnak tartott épületek, utcák, vagy településképi szempontból jelentős részletek fotózása, valamint a korábbi településrendezési és értékvédelmi dokumentumok településképi szempontú értékelése és feldolgozása. A mintegy 50 oldalas TAK anyag készítéséhez közel 300 fotó készült, amiből az arculati kézikönyv megközelítőleg 140 képet és 30 ábrát tartalmaz. A TAK készítésével párhuzamosan a rendelet megfogalmazására is sor került. Folyamatos egyeztetések, konzultációk segítették az anyag alakulását.
A munkaközi anyagok 2017. november 24-én kerültek feltöltésre a település honlapjára és kezdődött meg a második körös partnerségi egyeztetés. Az anyag ismertetésére 2017. december 4-én lakossági fórumon is sor került. --> a teljes tájékoztató
2017 decemberét írunk, ismét elmúlik egy év, ismét eljött a karácsony, ismét eljött az összegzés, a mérlegkészítés ideje. Év vége lévén, az ember igyekszik minél többet gondolni a sikerekre, az elért eredményekre, és igyekszünk minél gyorsabban elfelejteni a rosszat, a szomorúságot. Az év történéseit átgondolván az emberben felmerül a kérdés, hogy sikeres volt-e az elmúló év, sikerült-e a terveket megvalósítani, sikerült-e a célokat, célkitűzéseket elérni.
A kérdésekre mindenesetben nagyon nehéz a válasz, nehéz higgadtan és reálisan értékelni és véleményt mondani. Ha röviden akarom értékelni a 2017-es évet, akkor az első felére a bizakodás és reménykedés, a második felére a megoldások keresése a jellemző.
Popper Péter
Nem arról van szó, hogy a negatív élményeinket, a keserveinket, bánatainkat hazudjuk el pozitívnak. Hanem arról, hogy fogadjuk el ezeket olyan negatívnak, amilyenek a valóságban, de ha van bennük valami pozitív, akkor azt is vegyük észre..
pszichológus
Ha pozitív történéseket szeretnénk az életünkbe hívni, muszáj pozitív jövőképet kialakítanunk.
Dalai Láma
vallási vezető
Némi változás a rendőri intézkedést igénylő segélyhívásokban - a 112-es központi szám mellett mobilon is elérhető a szolgálatban lévő rendőr a 70/507-74-75 hívószámon.
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság Csongrád megyei referense dr. Kiss Éva 2018. április 26-án, csütörtökön 11-15 óra között az Aranyszöm Rendezvényházban (Mórahalom, Röszkei út 1.) tart ingyenes ügyfélfogadást mindazoknak, akiket akár életkoruk, nemük, egészségi állapotuk, más véleményük, fogyatékosságuk, stb. miatt hátrányos megkülönböztetés ér.
Bővebben...:Az Országos Rendőr-főkapitányság partnerként csatlakozott a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) Belső Biztonsági Alap (BBA) 5.4.4 „Emberkereskedelem elleni tájékoztató és figyelemfelkeltő kampány” elnevezésű pályázatához. A projekt 2018. február 01-től 2018. június 15-ig tart, melynek keretében plakátversenyt hirdettek meg középiskolások részére.
Homepage Slideshow
A kulturális élet központja, színtere... egyúttal a (téli) teremsportok befogadó intézménye is
Farkas István Emlék-Borverseny a kakaspörkölt-főző versenyt megelőzően
Majális, foci, játszóház és ugrálóvár - egy jó hangulatú esemény
Községi Könyvtár és Közösségi Tér - a kultúra és művelődés fontos helyszíne
Tradíció és néphagyomány ápolás - a gyökereink fontosak maradtak
Kakaspörkölt az árnyékban, községünk legnagyobb, látványban sem szűkölködő eseményén
A község határán, zöld mezős beruházás eredménye - a Középiskola
http://www.pusztamerges.hu/images/slide/kozepiskola_slide.jpg
Négyeshatár, összetartozásunk és összefogásunk jelképe 4 falu közigazgatási határán
Nemzeti ünnepeink mérföldkövek a hétköznapokban