Két napos ünnepségsorozat

„A Mi ünnepünk 2020.” programsorozatot idén a megszokottól hosszabbra és tartalmasabbra tervezte Pusztamérges Község Önkormányzata. Nem mintha az életet adó kenyér (és terményáldás) valamint államalapításunk nem lett volna elég az ünnepléshez, de ezt sikerült még egy kicsit közelebb hozni mindannyiunkhoz.

A kenyér és a kalács helyben készült a Bortér kemencéjében, a reggeli szentmise utáni pedig a Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola diákjai adtak színvonalas, verssel, prózával és néptánccal színesített műsort.
Dr. Papp Sándor polgármester köszöntője is a család, a biztonság és az emberi értékek köré épült, amely után a kiskunhalasi, népművelésben, szociológiában és történelemben járatos egykori középiskolai tanár, Mester Sándor tartott hosszabb lélegzetvételű, de fordulatos és érdekes történelmi – szociológiai elemekkel árnyalt áttekintést, amely sokak számára új megvilágításba helyezte az emberek közösséghez, új kenyérhez, társadalmi normákhoz való viszonyát – s tette mindezt úgy, hogy egy pillanatra sem volt „száraz” az ismeretanyag. Hol egy zenei kitérő, hol egy történelmi tény, hol egy kevéssé ismert anekdota tette érdekessé.
Az új kenyér megszentelésére idén nem a templomban került sor: Rozsi László és segítő csapata helyben sütötte meg, így az esemény ezen része is a kemence mellett zajlott. A kopjafánál tartott koszorúzás után Negyela Zoltán plébános úr tartott egy rövid, ám annál hatásosabb beszédet a kenyéráldás során.

Fohászába a bőséges termés reményén kívül a jelenlévők és szeretteik egészségét és mindennapjaik eredményességét, örömét is belefoglalta.
A könyvtár bejáratánál az aratás és a dagasztás során használatos régi eszközöket tekinthettek meg a résztvevők.
Mire a kenyér kóstolásáig jutott az események egymásutánja, a reggel felkészített bográcsokban is elkészült az étel, amit a rendezvénysátor alatt költhettek el, akik előre gondolkodtak, a helyszínen csak minimális mennyiség volt kapható, elővételben elkeltek az adagok.
Az ebéd után is együtt ünnepelhettünk a szabadban. A gyerekek a Bohóckodjunk! Gyermekszórakoztatás légvárában, játszóházában tölthették az időt vagy (akár szüleikkel közösen) a Dél-Alföldi Hulladékgazdálkodási Társulás interaktív szemléletformáló standján gyűjthették játékos formában és szelektíven a „hulladékokat” – amiről tudjuk, hogy nem is biztos szemét.

A „Sportos Mérges” családi vetélkedőre is sokan voltak kíváncsiak. Számos feladat várt a szülőkkel megerősített – vagy gyengített – csapatokra.
A Könyvtár, Információs és Közösségi Hely szervezésében a KönyvtárMozi programsorozat részeként az Isván, a király című filmet tekinthette meg a szép számú érdeklődő.

Este babgulyás vacsorára látta vendégül az önkormányzat azokat, akik kitartottak a nap folyamán vagy nem voltak kint végig a programokon, de az utcabálra visszajöttek szórakozni.
Közösen, mindannyian.
Mert ilyen is lehet ” a Mi ünnepünk”

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.